Sanprobi Femi+ ginekologiczny probiotyk menu

Pytania pacjentek

Najczęstsze pytania do lekarza ginekologa dotyczące stosowania SANPROBI FEMI+

1. Po zakończonej antybiotykoterapii pojawiły się uporczywe biało - szare upławy o grudkowatym wyglądzie. Towarzyszy temu świąd i pieczenie okolic pochwy.
Odp. Opisywane objawy są charakterystyczne dla grzybicy pochwy występującej po antybiotykoterapii. Optymalną metodą leczenia grzybiczej infekcji pochwy jest leczenie skojarzone: połączenie substancji leczniczej (najczęściej jest to preparat dopochwowy) oraz probiotyków dopochwowych zawierających pałeczki kwasy mlekowego celem odbudowy i wzmocnienia naturalnej flory bakteryjnej pochwy. Zalecam zastosować SANPROBI FEMI+. Jest to jedyny, wieloszczepowy probiotyk dopochwowy, dostępnym na rynku stosowany tylko 5 dni. Jednocześnie zawierający 1,65x109 cfu ŻYWYCH szczepów bakterii z dodatkowym działaniem laktoferyny.

2. Jak długo stosować ten probiotyk?
Odp. SANPROBI FEMI+ stosuje się tylko przez 5 dni, probiotyk działa do 30 dni. Kurację można powtórzyć za 4 tyg. od zakończenia pierwszych 5 kapsułek.

3. Gdzie można kupić SANPROBI FEMI+?
Odp. Probiotyk SANPROBI FEMI+ dostępny jest w każdej aptece, bez recepty.

4. Uczęszczam regularnie na basen, po ostatniej wizycie zauważyłam szaro – białawą wydzielinę z dróg rodnych o nieprzyjemny „rybi” zapach.
Odp. Są to objawy bakteryjnego zapalenia pochwy. Optymalną metodą leczenia bakteryjnego zapalenia pochwy jest leczenie skojarzone: połączenie substancji leczniczej o szerokim spektrum działania (najczęściej jest to preparat dopochwowy) oraz probiotyków dopochwowych o długim działaniu w celu zapobiegania nawrotom. Poleca się zastosować SANPROBI FEMI+. Probiotyk ten w krótkim czasie zregeneruje florę w pochwie.

5. Jak stosować SANPROBI FEMI+?
Odp. SANPROBI FEMI+ stosuje się po zakończonej kuracji lekami p/bakteryjnymi przez 5 dni. W celu zapobiegania nawrotom kurację należy powtórzyć jeszcze dwa razy. W odstępie czterech tygodni każda. Należy pamiętać, że kapsułkę aplikujemy do pochwy jeden raz na dobę, na noc.

6. Jak przechowywać SANPROBI FEMI+?
Odp. SANPROBI FEMI+ przechowujemy w temperaturze pokojowej. Probiotyk opakowany jest w dyskretnym, małym opakowaniu.

7. Jak zabezpieczyć się prze infekcją dróg rodnych przed planowanym wyjazdem na wakacje.
Odp. Polecam zastosować SANPROBI FEMI+. Probioty zawierający w swoim składzie pięć szczepów pałeczek kwasu mlekowego i dodatkowo Bifidobacterium bifidum. Laktoferyna zawarta w kapsułce wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze. Proszę zastosować SANPROBI FEMI+ 6 - 7 dni przed wyjazdem.

8. Czy w trakcie miesiączki można stosować probiotyki dopochwowe?
Odp. W trakcie miesiączki nie zaleca się stosować SANPROBI FEMI+. Kurację powinno się rozpocząć tuż po jej zakończeniu lub w dowolny dzień w przypadku braku miesiączki (np. antykoncepcja, menopauza).

9. Czy istniej doustny odpowiednik SANPROBI FEMI+?
Odp. SANPROBI FEMI+ jest unikatowym probiotykiem na rynku farmaceutycznym o takim składzie i takich właściwościach. Nie posiada doustnego odpowiednika.

10. Mam półrocznego synka i karmię go piersią, czy mogę stosować SANPROBI FEMI+?
Odp. Nie ma przeciwwskazań do stosowania SANPROBI FEMI+ u kobiet karmiących piersią.

Jeżeli chcą Państwo zadać jakiekolwiek inne pytania prosimy o kierowanie ich na adres: info@sanprobi.pl Na każde z nich chętnie odpowiemy.